TOPlist

Plovoucí podlahy – příjemné na dotek, jednoduché na údržbu

Plovoucí podlahy dnes najdete v celé řadě domácností. Svým vzhledem věrně imitují dekory dřeva a jiných materiálů (např. beton, korek, linoleum), vyznačují se odolností a cenovou dostupností. V této kombinaci materiálů ideální řešení.

Horší akustické vlastnosti plovoucí podlahy eliminují v dnešní době kročejové podložky v různých tloušťkách.

Pokládka plovoucí podlahy je tak ideální jak do bytových prostor, tak i veřejných budov. Do vlhkých místností s často se měnícím klimatem, jako jsou předsíně, vstupní haly apod., se pokládka plovoucí podlahy nedoporučuje.

Proč plovoucí podlaha plave?
Přívlastek plovoucí je dán montáží podlahy, která není pevně připevněna k podkladu, a tak skutečně „plave“. Jednotlivé desky se po položení buď spojují lepením, nebo dnes převládajícím zámkovým systémem. Suchá montáž a případná oprava podlahy je tak velmi snadná a rychlá – rozebrat plovoucí podlahu a vyměnit poškozený díl je otázkou několika hodin.

Co byste měli vědět, než proběhne pokládka plovoucí podlahy
Dle tloušťky se podlahy dělí na vysoko a nízkotlaké.

Horní vrstvu plovoucí podlahy tvoří laminát, který jí dodává vysokou odolnost vůči mechanickému poškození a brání vodě, aby se dostala dovnitř a podlahu poškodila. Přitom může být tato vrstva hladká nebo naopak mírně zdrsněná, čímž více připomíná strukturu imitovaného materiálu.

Pokládka plovoucí podlahy Ostrava – rychlá a čistá práce
Mezi výhody plovoucích podlah patří rychlá montáž a čistota při pokládce, dále pak zdravotní nezávadnost, snadná údržba a v neposlední řadě i přijatelná cena.

Před pokládkou plovoucí podlahy je důležité důkladné vyrovnání podkladu, aby se předešlo vzniku houpavého efektu i případnému poškození zámkových spojů.

Jako podkladová vrstva se používá speciální fólie, která zabraňuje pronikání vlhkosti. Na ni se položí podložka tlumící kročejový hluk, a na ni přijde plovoucí podlaha.

Stejně jako v každém oboru lidské činnosti, i zde platí, že výsledek je závislý na kvalitě provedené práce, která bezpochyby souvisí s dovedností a zručností pracovníků. Pokládání plovoucí podlahy není složitou záležitostí, přesto se vyplatí svěřit ji profesionální podlahářské firmě.

Pokládka plovoucí podlahy Ostrava, to je kompletní příprava, konzultace a doporučení.
Kontaktujte nás na čísle +420 603 156 097.Více obrázků ve fotogalerii.

Pokládka plovoucí podlahy Ostrava Pokládka plovoucí podlahy Ostrava Pokládka plovoucí podlahy Pokládka plovoucí podlahy

měníme Vaše podlahy

© 2013 – 2015 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign