Ostrava: 603 156 097
Olomouc: 731 107 145

Instagram

Ať jdete kam jdete, podlahám se nevyhnete...

Dřevěná podlaha a podlahové topení

Dřevěná podlaha v kombinaci s podlahovým vytápěním? Žádný problém.

Toužíte po dřevěné podlaze do Vaší novostavby s podlahovým vytápěním? Pokud ano, ale odrazují Vás od ní Vaši známí a jejich špatné zkušenosti se dřevem, případně lámete-li si hlavu nad tabulkami, a přemýšlíte, kolik tepla Vaše nová podlaha propustí a jaký typ dřevěné podlahy vlastně můžete použít, máme pro Vás několik užitečných informací.

Pro zkušené v oboru jistě nepřinášíme žádnou novou informaci, tento článek je tedy především pro laiky, a pro ty, kteří se (stejně jako my) zamilovali do dřevěných podlah, ale neví (na rozdíl od nás), jak je v dnešní moderní novostavbě použít, případně co obnáší následná péče o ně. Zodpovíme si tedy pár základních otázek

Můžu na podlahové topení položit dřevěnou podlahu? Jakou? Jak to celé bude fungovat?

Ano, na podlahové topení lze položit dřevěnou podlahu, a to dvouvrstvou nebo třívrstvou. Obvyklá tloušťka takové podlahy je 14 mm – samozřejmě lze sehnat tenčí, ale i silnější. Laicky řečeno – vrstvené dřevěné podlahy, lepené k podkladu (anhydrit, beton), propustí o mnoho více tepla, nežli podlaha z masivu. Tu bychom pro pokládku na podlahové topení nedoporučili.

Co to ta třívrstvá podlaha vlastně je?

Třívrstvá podlaha se skládá ze tří vrstev, kdy základem je středová deska – nosná vrstva, obvykle smrková, pod ní se nachází spodní protitažná vrstva ze smrkové dýhy a na vrchu pak vrchní nášlapná vrstva z Vámi vybrané dřeviny (většinou dub). Tloušťka nášlapné vrstvy se pohybuje okolo 4 milimetrů. Dodává se v různých povrchových úpravách, z nichž nejčastější bývá olej. Třívrstvá podlaha je díky sendvičové skladbě mnohem stabilnější, než masivní dřevo.

Jak pokládat?

Rozhodně doporučujeme celoplošné lepení. Pokud bychom pokládali plovoucím způsobem, mezi podlahou a vytápěným podkladem by vznikala mezera, která – jednoduše řečeno – znamená únik tepla. Lepením také zamezíme nežádoucím zvukům a podlahu fixujeme.

Jak o podlahu pečovat? Po samotné pokládce by podlaha měla být ošetřena vhodným pečujícím přípravkem. Toto je ovšem velmi individuální a záleží na přesném postupu, který udává výrobce konkrétní podlahy. Vždy si od svého dodavatele vyžádejte návod k údržbě Vaší dřevěné podlahy a řiďte se přímo pokyny výrobce. Obecně však platí – dřevěnou podlahu lze čistit luxem, smetákem a vytírat hodně vyždímaným hadrem. Co se přípravků týče, vždy používejte přípravky určené pouze na dřevěné podlahy a to dle typu ošetření (lakované/ole­jované).

Dřevěnou podlahu je po konzultaci s odborníkem možné renovovat broušením a následně znovu ošetřit olejem či lakem. Bude Vám tak sloužit mnoho let.

Dřevěné podlahy vdechnou Vašemu interiéru pocit tepla, domova a krásně ho zútulní. Problematiku dřevěných podlah s vámi rádi probereme na naší vzorkovně. Budeme se na Vás těšit.Napište nám:

Vážení zákazníci, informujeme vás v souladu s nařízením EU, že poskytnuté informace nejsou námi dále nijak používány ani uschovány a slouží pouze pro vyřízení této žádosti. Víc informací ZDE.

měníme Vaše podlahy

Ochrana osobních údajů
© 2013 – 2017 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránekwebdesign