Ostrava: 603 156 097
Olomouc: 731 107 145

Instagram

Ať jdete kam jdete, podlahám se nevyhnete...

Údržba vinylové podlahy

Vinylové podlahy patří v současné době mezi nejoblíbenější podlahové krytiny. Aby Vaše vinylová podlaha zářila a vypadala co nejdéle jako nová, doporučujeme řídit se několika jednoduchými pravidly.

1. Doporučujeme do vstupních prostor instalovat čistící zónu.

Čistící zóna díky své struktuře pojme většinu hrubých nečistot, vlhkosti a špíny, a zamezí tak jejímu zanesení na Vaší krásnou vinylovou podlahu.

2. Instalujte ochranné prvky na nožky nábytku.

Opatřete nožky nábytku ochrannými podložkami. Při výběru podložek volte takové, které jsou přímo určeny na vinylovou podlahu. Ochranné podložky z filcu doporučujeme pravidelně měnit, dochází v nich k zachytávání drobných částic, které mohou podlahu po čase místo ochrany naopak poškodit. Vyhněte se podložkám z gumy, mohou zanechávat stopy. Doporučujeme podložky z PVC nebo polyetylenu. Kupujete-li nábytek s kolečky, vždy se ujistěte, že jsou kolečka vhodná pro použití na PVC/vinylovou podlahu, kolečka pravidelně čistěte a na nejvíce zatížené místo – např. k pracovnímu stolu – použijte podložku pod kolečkové židle. Při stěhování nábytek i předměty vždy přenášejte. Při posouvání nábytku po podlaze může dojít k poškrábání.

3. Používejte vhodné čistící prostředky.

Kladete si otázku, čím čistit vinylovou podlahu? Naprostá většina vinylových podlah je opatřena vrchní ochrannou vrstvou z polyuretanu. Běžné čističe a saponáty obsahují rozpouštědla, která tuto vrstvu mohou narušit. Podlaha se poté více špiní a na jejím povrchu může vzniknout typický šedý film. Pro čištění vinylové podlahy vždy používejte čističe určené přímo na vinylové podlahy, které tuto ochrannou vrstvu zachovávají, doplňují a jemně čistí i bez obsahu rozpouštědel. Před vytíráním odstraňte hrubé nečistoty vysavačem (pozor na použití vhodné hubice) nebo zameťte měkkým kartáčem.

4. Zacházejte opatrně s podlahovým topením

Vinylové podlahy obecně nemají v lásce prudké výkyvy teplot. Při prudkém ochlazení má vinyl tendenci smrštit se, při přehnaném rázovitém ohřátí se naopak rozpíná. S podlahovým topením proto zacházejte opatrně a dle norem ČSN a dle pokynů jednotlivých výrobců.

Odborná pokládka vinylové podlahy, pravidelné čištění a údržba zajistí, že vinylové podlahy vám budou dělat radost mnoho let.Napište nám:

Vážení zákazníci, informujeme vás v souladu s nařízením EU, že poskytnuté informace nejsou námi dále nijak používány ani uschovány a slouží pouze pro vyřízení této žádosti. Víc informací ZDE.

měníme Vaše podlahy

Ochrana osobních údajů
© 2013 – 2017 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránekwebdesign